Пакистан, збитки від повеней
Пакистан, наслідки повеней

Франція готова надати допомогу постраждалому від повеней Пакистану. Про це президент Франції Ніколя Саркозі повідомив у листі, адресованому голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу в неділю ввечері.

“Франція готова мобілізувати тилові військові засоби, повітряні та військово-морські, для доставки в рамках НАТО міжнародної допомоги пакистанському населенню, постраждалому від повені, – йдеться в документі. За словами Саркозі, зараз” головне для Євросоюзу полягає в тому, щоб наочно продемонструвати солідарність з пакистанським народом” . “В ситуації надзвичайної кризи мобілізація країн ЄС повинна бути тотальною, Євросоюз повинен продемонстрував єдність і рішучість з тим, щоб повести за собою все міжнародне співтовариство і запобігти гуманітарній катастрофі”, – підкреслив президент.

Нагадавши про допомогу, надану Францією населенню Гаїті, постраждалому від землетрусу, та Росії – у гасінні пожеж, Ніколя Саркозі запропонував створити в рамках ЄС спеціальний механізм реагування на надзвичайні ситуації. “Найближчим часом Франція виступить з такою пропозицією”, – пообіцяв президент.

У свою чергу МЗС країни повідомив про рішення направити в Пакистан літак з 60 тоннами гуманітарної допомоги, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у неділю прибув до Пакистану, щоб на місці оцінити збитки від масштабних повеней.

Більше 300 тисяч людей у Пакистані можуть заразитися холерою в найближчі місяці, якщо медикам не вдасться запобігти спалаху захворювання. Такі дані прогнозу Світової організації охорони здоров’я. На даний момент в країні підтверджений лише один випадок захворювання холерою, зареєстрований в долині Сват на північному заході країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.