Фідель Кастро
Команданте святкує свій 84-ий день народження

Лідер кубинської революції Фідель Кастро святкує сьогодні свій 84-ий день народження. Несподівано для всіх, після чотирирічної перерви через хворобу, він взяв участь у громадських заходах.

Водночас за весь час зустрічі з науковими і громадськими колами країни команданте не прокоментував внутрішньополітичну ситуацію в країні.

“Фідель Кастро фігура не лише національного, а й міжнародного масштабу. І не тільки тому, що у нього є влада, а й тому, що він далекоглядний і може бачити міжнародні проблеми, пов’язані з кліматом, політикою і конфронтацією різних держав”, – розповідає один з мешканців Гавани, столиці Куби.

У 2006 році команданте важко захворів і передав владу молодшому брату Раулю Кастро, залишившись при цьому першим секретарем ЦК Компартії Куби.

Фідель Алехандро Кастро Рус народився 13 серпня 1926 р. у родині заможного землевласника у провінції Куби Ор’єнте. Закінчив факультет права Гаванського університету, пізніше і аспірантуру. Разом з аргентинцем Че Геварою очолив революційний рух на Кубі проти диктатора Батісти. Після приходу до влади Кастро залишається незмінним Президентом Куби з 1959 року.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.