Енергозберігаючі лампи
Енергозберігаючі лампи

У 2010 році виповнюється 25 років з моменту початку виробництва перших енергозберігаючих ламп. Вони з’явилися в 1985 р. як альтернативи лампам розжарювання. Голова відділу маркетингу OSRAM Альфред Вакер зі своєю командою представили першу енергозберігаючу лампу з електронним пускорегулюючим апаратом (ЕПРА) у головному виставковому центрі міста Ганновер, Німеччина. OSRAM забезпечила широке поширення ламп за рахунок того, що інженерам компанії вдалося зменшити розмір ЕПРА і помістити його в колбу. Це стало важливою подією не тільки для науки, але і для споживачів. Нове джерело світла з можливістю економії до 80% енергії стало своєрідною революцією в галузі освітлення.

Перші лампи світили не більше 6000 годин. Сучасні пристрої працюють вже 10 000 годин, тобто майже вдвічі довше. За чверть століття вони стали різноманітніші за формою, вміст ртуті зменшилася до 3 мг, середня вартість знизилася до 8 євро, а максимальна потужність зросла до 30 Вт. Сьогодні їх різноманітність форм і колірних температур відповідають запитам навіть найбільш вимогливих споживачів, а функція швидкого запуску забезпечує миттєве включення і яскраве тепле світло при низькому споживанні енергії.

У всьому світі заводи з виробництва світлотехнічного обладнання пропонують величезний вибір енергозберігаючої продукції, продовжуючи розвивати інноваційні технології. Для прикладу, лампа «warm comfort light» потужністю 14 Вт здатна замінити звичайну лампу розжарювання в 75 Вт, що за умови використання її протягом десяти років, наприклад, в Європі дає економію близько 100 євро, при середній ціні енергії 0,15 євро за кВт / год . Тільки жителі Німеччини щорічно можуть заощадити на освітленні приблизно 2 мільярди євро.

За матеріалами: CNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.