Сергій Тігіпко
Сергій Тігіпко

Експерти розкритикували урядовий проект Податкового кодексу. В опитуванні, проведеному PR-группою «Polittech», економісти також висловили здивування тим, що профільний віце-прем’єр Тігіпко «відхрестився» від документа, заявивши, що готує свій варіант законопроекту і прокоментували ініціативу «Батьківщини» почати збір підписів громадян проти прийняття урядового варіанту Податкового кодексу.

Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський відзначив, що проект Податкового кодексу виставлений для прилюдного обговорення, тому він позитивно оцінює будь-які ініціативи запропонувати свій варіант документа. Але в той же час експерт не вірить, що такі документи можуть кардинально відрізнятися.

«Я не вірю, що якісь політичні сили, або деякі «альтернативщики», запропонують відмінити податок на додану вартість (можливо, вони його яким чином модифікують, – відзначив Бураковський. – Розбіжності можуть бути в питанні розподілу податків між суб’єктами оподаткування, питання, пов’язані з податковими ставками і наданні податкових пільг».

Автор проекту Податкового кодексу, відхиленого парламентом, нардеп Микола Катеринчук назвав дії уряду повним абсурдом. Він звернув уваги на свій законопроект, який «порошиться» в Раді.

«Потрібно було брати його за основу, доопрацьовувати і тоді матиме місце справжня ліберальна податкова реформа. Все інше – це політика, яка не має жодного відношення до вмісту податкової реформи», – заявив Катеринчук.

Олена Антонова, експерт з питань інвестицій, голова ОО «Кияні передусім!» вважає, що віце-прем’єр Тігіпко після того, як назвав себе «батьком Податкового кодексу» повинен подати у відставку, а не стверджувати, що не має до цього документа жодного відношення.

«Урядовий варіант Податкового кодексу, незважаючи вилучення з нього окремих одіозних норм, як податок на депозити або нерухомість, приймати не можна. Адже в нім збережені майже всі статті, що розширюють повноваження Податкової адміністрації, а також фактично збільшений податковий тиск на підприємців», – заявила вона.

У свою чергу, експерт Школи політичної аналітики при НАУКМА Сергій Кисельов відзначив, що філософія цього документа шкідлива для підприємця. «Його (кодексу) основне завдання – підсилити фіскальний тиск на підприємців і звичайних громадян. Зрозуміло, що це робиться з єдиною метою – закрити ті дірки, які перманентно виникають в бюджеті», – заявив фахівець. Експерт також виразив впевненість, що в «Батьківщини» не виникне проблем із збором підписів проти прийняття Податкового кодексу.

А дії Тігіпка, як профільного віце-прем’єра, Кисельов назвав непрофесійними. Якщо профільний віце-прем’єр, працюючи в Кабміні, нездібний впровадити в життя свої ініціативи, то він повинен піти у відставку, впевнений економіст.

Джерело: Утро.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.