Уран
Уран

Росія готова продати Україні 10% акцій Міжнародного центру зі збагачення урану.

Про це заявив прем’єр РФ Володимир Путін на засіданні комісії з контролю за іноземними інвестиціями.

“Кілька років тому до діяльності центру побажала приєднатися Україна, сьогодні я можу зазначити, що всі необхідні формальності з російської сторони виконані. Ми готові продати нашим українським партнерам пакет в 10% акцій”, – заявив він.

Російський прем’єр повідомив, що мова йде про розвиток Міжнародного центру зі збагачення урану, який діє в Іркутській області на базі Ангарського хімічного комбінату.

“Нагадаю, що його завдання полягає в тому, щоб забезпечити неядерним країнам стабільний доступ палива для атомних електростанцій і одночасно надійно гарантувати дотримання режиму нерозповсюдження ядерної зброї”, – сказав Путін.

Він висловив переконання, що кооперація з українською стороною дозволить істотно підвищити конкурентоспроможність атомної енергетики України і “створить додаткові умови для реалізації спільних великих проектів у сфері атомної енергетики”.

Нагадаємо, Київ відмовився від ядерного арсеналу в обмін на гарантії своєї безпеки з боку ядерних держав. Відповідну заяву оприлюднив Віктор Янукович на саміті з ядерної безпеки, який проходив 12-13 квітня у Вашингтоні.

Процес вивезення високозбагаченого урану з українських наукових установ вже розпочато.

Передбачається, що високозбагачений уран з України піде в Росію, а звідти буде привезено низькозбагачений уран, який буде використаний в наукових цілях. США підтвердили зобов’язання щодо гарантування безпеки України і зобов’язалися надати країні низькозбагачений уран.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.