dmytro_firtash
Дмитро Фірташ контролюватиме ринок азотної хімії

По ринку ходять чутки про придбання власником Ostchem Group Дмитром Фірташем двох великих азотних підприємств – концерну Стирол і черкаського Азоту, пишуть “Економічні вісті”.

Якщо вони підтвердяться, Фірташ буде контролювати близько 40% експорту аміаку, приблизно 70% ринку селітри і більше 50% відвантажень карбаміду за кордон.

Схоже, на ринку азотної хімії почався переділ, про який говорили давно. Правда, для учасників ринку стало сюрпризом, що скуповувати залежну від газу хімію буде саме Дмитро Фірташ, співвласник скандально відомої компанії RosUkrEnergo.

Джерело видання, що побажав залишитися неназваним, повідомив, що в Антимонопольному комітеті знаходяться документи, що потребують згоди комітету на придбання черкаського Азоту. Також він сказав, що пан Фірташ причетний до операції з продажу горлівського концерну Стирол. “Підприємство купує Дмитро Фірташ для того, щоб згодом продати його російському Сибур-Холдингу”, – заявив він газеті.

За його ж словами, бізнесмен також розглядає можливість участі в продажі 40% акцій ЗАТ Сєвєродонецьке об’єднання Азот. Це державна частка підприємства, яку Фонд держмайна має намір продати цього року. Виходить, що пан Фірташ прямо чи опосередковано є учасником трьох угод з придбання найбільших азотних підприємств країни. У його компанії, яка управляє хімактивами, – Ostchem Ukraine. інформацію про участь Дмитра Фірташа в процесі поглинання хімічної власності не підтвердили і не спростували, відзначають Економічні вісті.

Власники придбаних підприємств спростовують факт угод. “Це неправда, я не продаю черкаський Азот Дмитру Фірташу, – повідомив газеті власник черкаського виробника добрив Олександр Ярославський. Він же підтвердив факт наявності цього активу в його власності.

за матеріалами: “Українські Новини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.