Ялта Крим
Жителі Москви переселяються у Крим

У липні-серпні в сегменті елітної нерухомості Південного берега Криму, спостерігається незвичайне для цієї пори зростання попиту. Кількість угод на деяких об’єктах збільшилася в 2-3 рази.

При цьому кількість реальних угод у елітному сегменті Ялти за період травень-липень в середньому склав 15-18 на місяць. Основні покупці – це росіяни, а точніше жителі Москви і Підмосков’я. Про це повідомили в прес-службі девелоперської компанії “Європа”.

При цьому, за словами члена наглядової ради ДК “Європа” Сергія Єлисєєва, ситуація на вторинному ринку нерухомості Криму не є найкраща. У липні ціни на ринку вторинного житла знизилися на 5%. Це пояснюється як сезонним чинником, так і тим, що наприкінці весни на ринок були виставлені нові об’єкти, що збільшило обсяг пропозиції.

Різке збільшення попиту спостерігається лише на тих об’єктах, які реально відповідають сучасним вимогам для елітного житла: мають добре розвинену інфраструктуру, розташовані в мальовничих місцях, де неможлива хаотична забудова, з сучасними плануваннями квартир і високими стелями, побудовані з використанням сучасних матеріалів і технологій .

“Головна причина незвичайного сплеску попиту – це лісові пожежі та торф’яної зміг в Росії, зокрема в Москві. Багато росіян потенційно були і раніше готові купити тут нерухомість в якісних об’єктах, що мають розвинену інфраструктуру. Торф’яний смог у Москві стимулював відкладений попит, який накопичувався з осені 2008 року. Крім того, частина покупців з Росії, взагалі переключилася на пошук нерухомості в інших регіонах, зокрема на улюблений багатьма росіянами Крим “, – йдеться у повідомленні.

На користь Криму говорять не тільки ціни, унікальний ландшафт і клімат сприятливий протягом майже всього року. Сьогодні для російського споживача вагомим чинником є політична стабілізація в Україні, російськомовне середовище і близькість до Росії. Тому елітну нерухомість у Криму чекає період активних продажів, проте об’єктів, які володіють необхідними характеристиками на ПБК небагато. З 2009 року будувалися одиничні об’єкти, тому вже восени ринок може зіткнутися з дефіцитом пропозиції.

За даними ДК “Європа”, сьогодні середня ціна елітного житла в районі Ялти складає 4000-4500 у.о. кв. м.

За матеріалами SV-Development, ЛігаБізнесІнформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.