Ячмінь
Європа потерпає через посуху в Україні

Через посуху в Росії й Україні європейські ціни на ячмінь зросли більш ніж удвічі за півтора місяці.

За даними видання Financial Times, одорожчання ячменю, який є однією з основних фуражних культур, призведе до збільшення вартості птиці і м’яса у Європі.

Ціни на фуражний ячмінь у середині червня складали 90 євро за тонну, тепер ціна зросла до 210 євро. Чи не вперше, за словами європейських зеронотрейдерів, фуражний ячмінь коштує майже стільки, скільки пшениця.

Ціна пивоварного ячменю на європейських ринках також зросла.

Financial Times цитує головного економіста базованої в Римі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Абдулрезу Аббассяна, який вважає, що здорожчання ячменю залишалося непоміченим через більшу увагу до ситуації на ринку пшениці.

“Подорожчання залишалося непоміченим, бо вся увага була на пшениці. Росія й Україна мають величезну вагу на ринку ячменю”.

Торік з регіону Чорного моря (Україна, Росія і Казахстан) було експортовано 8.4 мільйонів тонн фуражного ячменю – половина обсягів світової торгівлі в цій культурі, які склали, згідно з даними департаменту сільського господарства США, 16.9 мільйонів тонн.

Для порівняння, Україна експортувала 6 мільйонів тонн проти 2 мільйонів тонн, експортованих Росією.

Financial Times зазначає, що для європейських споживачів Україна і Росія мають більше значення як країни-експортери фуражного ячменю, ніж як експортери продовольчого зерна.

Хоча Київ обіцяє не забороняти експорт зерна, однак європейські зернотрейдери кажуть, що Україна затримує відвантаження партій зі збіжжям митними та санітарними перевірками.

За матеріалами BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.