Чехія, прапор
Чехи посилюють умови надання дозволів на роботу для українців

Фірмам в Чехії буде не вигідно наймати на роботу нелегалів. Держава має намір заставити їх оплатити депортацію нелегала додому. З іншої сторони, освічених іноземців заманюватимуть, так званою, “блакитною картою”, повідомляють чеські ЗМІ.

Нова влада Чехії планує змінити Закон про іноземців.

Крім того, згідно з пропозиціями уряду, фірмам доведеться сплачувати витрати на охорону здоров’я іноземців, якщо їх звільнили до закінчення терміну дії дозволу на роботу.

Міністр праці Чехії Яромир Драбек (Jaromír Drábek) вважає, що обмеження нелегального працевлаштування іноземців, шляхом тиску на фірми є правильним рішенням.

Більшість нелегальних працівників у Чеській Республіці – це громадяни України, В’єтнаму, а також монгольці та молдовани. Минулого року правоохоронні органи Чехії викрили близько 400 компаній, що нелегально наймали іноземців. І все-таки з допомогою поліцейських рейдів справа не вирішується.

Відзначимо, що обмежити кількість незаконно працюючих іноземців намагався колишній уряд Чехії, який очолював Ян Фішер. Тоді це робили шляхом надання дармових квитків на переліт нелегалів додому. Нинішній уряд вирішив збільшити тиск на фірми аби вони несли подібні видатки.

Ще одна цікава пропозиція ініційована міністром внутрішніх справ Радеком Йоном (Radek John) – “блакитна карта” для професіоналів, які не з країн ЄС та хотіли б отримати постійний вид на проживання в Чеській Республіі. Такий шанс вони будуть мати після п’яти років праці в країнах Європейського Союзу, в тому числі 2 роки з яких у Чеській Республіці.

Умовою отримання блакитної карти буде те, що іноземець повинен мати диплом про вищу освіту, котрий визнається, принаймні однією з держав-членів ЄС або, принаймні, 5 років досвіду роботи в певній галузі, та уклав контракт з річним доходом більше ніж в 1,5 рази вище середньої заробітної плати в Чеській Республіці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.