Партія Регіонів, БЮТ
БЮТ: Партія регіонів узурпує владу у Києві

Ініціатива влади ліквідувати районні ради у Києві, не є економією бюджетних коштів і удосконаленням системи управління, а спроба узурпувати столичну владу регіоналами, вважають у БЮТі.

«Влада стане ще більш закритою та недоступною для пересічного киянина», – йдеться у спільній заяві депутатської фракції «Блок Юлії Тимошенко» у Київській міській раді та столичного осередку ВО «Батьківщина».

«Це спроба узурпувати владу міста руками Партії Регіонів. Керівництво КМДА хоче спростити контроль над містом, і це стане можливим, коли з системи місцевого самоврядування буде «викинуто» депутатів місцевих рад. Тоді Партія регіонів безперешкодно контролюватиме всі фінансові ресурси столиці, прийматиме будь-які рішення без урахування думки громади, тобто вчинятиме те, що не має нічого спільного з демократією та розвитком місцевого самоврядування», – йдеться у заяві київських БЮТ та ВО «Батьківщина».

БЮТівці висловили побоювання, що з ліквідацією районних рад у Києві та маючи у запасі більшість депутатів Партії регіонів та Блоку Черновецького у Київраді, управління столицею набуде виключно авторитарного характеру владарювання однієї політичної сили – Партії регіонів, – яка не має абсолютної підтримки кияни, відзначає прес-служба БЮТу.

«Партія регіонів не має ані найменшого шансу отримати більшість у райрадах в результаті проведення виборів, а оскільки головами райдержадміністрацій можуть бути лише голови райрад – не зможе й очолити виконавчу владу у районах. Ось істинна причина бажання Партії регіонів ліквідувати райради», – вважають у київському БЮТ.

З правової точки зору, ініціатива Партії Регіонів ліквідувати районні у Києві ради суперечить Хартії місцевого самоврядування, ратифікованій Верховною Радою України, а також Закону про місцеве самоврядування. Ця ідея також грубо порушує право киян обирати і бути обраними, що гарантує стаття 38 Конституції України.

«Представницька демократія у районних радах – це та ланка, яка робить владу ближчою до людей, чого не вистачає керівництву КМДА, яке не проходило рівня районної місцевої влади, тому дивиться на Київ крізь призму рахівниці, як це роблять банкіри», – вважають у київських БЮТ та ВО «Батьківщина».

Партія регіонів стверджує, що районні ради у столиці неефективні. Проте якщо розібратися, то основною проблемою їхнього функціонування є централізація владних повноважень на рівні міста та недостатність фінансових ресурсів, наділення якими залежить, в першу чергу, від київської влади.

«Партія регіонів вже позбавила киян права обирати собі мера та Київраду – саме в такий спосіб слід було усунуто Черновецького від влади, а не шляхом кулуарних за спинами киян  із ним домовленостей. Ця політична сила намагається встигнути здійснити переворот влади до старту виборчої кампанії, яка розпочнеться вже на початку вересня», – зауважують депутати БЮТ та партійці ВО «Батьківщина».

На сьогоднішній день, щоб скасувати районні ради у Києві, згідно з рішенням Конституційного Суду № 11-рп/2001 від 13 червня 2001 р., Верховна Рада має внести зміни до Закону про столицю. Також за відповідне рішення мусять проголосувати депутати Київради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.