Білка
Британці захищають рудих гризунів

Популяція рудих білок у Великій Британії постійно скорочується. Загрозою для гризунів є їхні родичі – сірі білки, що витісняють їх. За різними даними, такий звичний для Британії вид рудих білок може зчезнути вже за 20 років.

Саме тому британські борці за охорону природи створили заповідник у графстві Саррей (Surrey), що на півдні Англії для збереження виду рудих білок від повного зникнення. На півдні країни вони вже практично зникли.

“Руді білки родом звідси, а сірих тут не повинно бути. Їх завезли сюди 125 років тому з Північної Америки. На жаль, з того часу як вони тут поселилися, популяція рудих білок іде на спад”, – розповідає власник заповідника Девід Мілс.

Сірі білки масивніші, вони краще переносять суворі зими і їхній раціон ширший ніж у рудих родичів. Водночас найважливішим є те, що сірі білки легше переносять вивіркову віспу ніж звичні європейські білки, яких віспа може вбити менше ніж за два тижні. Тому британський Центр дикої природи (British Wildlife Centre) старається сприяти росту популяції рудої вивірки – протягом минулого року у ньому вже завелося 39 нових малюків.

Зазначимо, в Україні найпоширенішим є вид рудою білки, або вивірка звичайна. Чисельність вивірок коливається в залежності від врожаю насіння хвойних порід і бука, яке є основною поживою вивірок, а також від кліматичних умов. Найчисленнішою в Україні є вивірка карпатська (підвид вивірки звичайної), кількість якої в роки масового її розмноження досягає 114 на 1000 га лісових угідь.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.