Телевізор, британець
Британець проводить пів дня перед телевізором

Середньостатистичний британець проводить майже половину вільного від сну часу, користуючись засобами масової інформації та комунікацій. Про це повідомила державна служба Ofcom, що спостерігає за ситуацією в ЗМІ.

За її даними, головним джерелом інформації та розваг залишається в Сполученому Королівстві телебачення. Середньостатистична людина дивиться його 3,8 години на день, більше ніж будь-коли за останні п’ять років.

Британці, як і раніше віддають перевагу традиційному телеефіру, незважаючи на зростання кількості телевізійних сервісів в інтернеті та наявність пристроїв, що дозволяють записувати зображення та звук.

Типовий британець не спить 15 годин 45 хвилин на добу, з яких 7 годин 5 хвилин проводить перед будь-яким екраном, приймачем або з телефонною трубкою.

Молодь витрачає на це менше чистого часу (6 годин 35 хвилин), однак люди у віці від 16 до 24 років схильні тримати включеними відразу кілька електронних пристроїв, використовуючи їх у сумі 9 годин 32 хвилин на добу.

“Молоді люди здатні надаватися одночасно в різних місцях кіберпростору, – сказав глава відділу вивчення аудиторії Ofcom Джеймс Тікетт. – Це їм дозволяють такі винаходи останнього часу як мобільний інтернет та смартфони”.

У доповіді служби йдеться, що сьогодні 13,5 млн британців регулярно користуються інтернетом за допомогою своїх мобілок. У 2008 році це число складало всього 5,7 млн.

З усіх сайтів найбільш популярними виявилася соціальна мережа Facebook (45% загальної кількості відвідувань у Сполученому Королівстві) пошукач  Google (8%).

Чверть часу, проведеного британцями перед домашніми комп’ютерами, припадає на той же Facebook. Інші мережі значно відстали від нього. Причому якщо раніше таким чином з віртуальними друзями спілкувалися в основному юнаки і дівчата, то тепер цим все більше займаються люди похилого віку.

У конкурентній боротьбі з іншими ЗМІ свої позиції утримує радіо. Доступ до нього має як ніколи багато британців (91%), хоча в епоху інтернету слухати його стали трохи менше.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.