Пшениця
Врожаю пшениці цьогоріч поменшає

Світ повинен готуватися до кризи на товарних ринках і зростання інфляції у зв’язку з розвитком ситуації із зерновими. У різних районах планети через природних катаклізмів гине врожай пшениці та інших злакових культур.

Прогнозоване зростання цін на пшеницю і ячмінь вдарить по сімейних бюджетах і здатне привести до підвищення банківської облікової ставки, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на Independent.

У свою чергу, інша лондонська газета Financial Times вважає, що зараз посилилася загроза повторення подій 2008 р, коли брак зернових призвів до соціальних потрясінь у ряді держав, що розвиваються. “У нинішньому році ціни знову почали різко рости, у першу чергу на пшеницю. Минулого тижня вони ще більше збільшилися після того, як Росія ввела заборону на експорт зерна до кінця поточного року. Чергова продовольча криза не виключена”, – пише газета.

“Недарма в свій час Володимир Ленін назвав пшеницю” валютою валют”. Ціни на неї визначаються не тільки витратами на виробництво хліба, пшениця йде також на корм худобі”, – нагадує Financial Times. Вона відзначає, що “ембарго введено в Росії в умовах, коли на товарному ринку склалася напружена ситуація. У результаті налякані трейдери можуть спробувати зробити великі закупівлі. Інші країни здатні наслідувати приклад Москви для захисту своїх внутрішніх ринків. Незважаючи на той факт, що в ряді країн – Австралії та Аргентині зріє великий врожай, є загроза обвалу ринку і злету зернових цін”.

“У цих умовах багато чого може бути зроблено. Державам слід більше інвестувати в іригаційні системи з метою поліпшення  земель, більш широко застосовувати генетично модифіковані культури. Можливо, потрібен більш великий запас зерна для того, щоб протистояти кризам.” “Також важлива і міжнародна система, можливо, під егідою Всесвітньої торгової організації (ВТО), що визначить умови, при яких країни можуть вводити заборону на експорт зерна. Все це зробить ринки більш передбачуваними і скоротить ризик криз”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.