Пиво
Білорусь ініціює зниження імпорту українського пива

Білорусь планує обмежити ввіз українського пива.

Білоруський державний концерн харчової промисловості «Белгоспищепром» ініціює ліцензування поставок українського пива.

Ліцензування поставок українського пива допоможе знизити обсяг імпорту продукту в країну, повідомило агентство “Белта” з посиланням на заяву голови “Белгоспищепрома” Івана Данченка.

Проект документа про введення ліцензування вже підготовлений. Він розроблений для виконання програми розвитку пивоварної галузі Білорусі на наступне п’ятиріччя, яка, зокрема, припускає зниження частки імпортного пива з нинішніх 30% до 5% у загальному обсязі ринку (30 млн дал) до 2015 року.

Україна – один з найбільших постачальників пива до Білорусі. За даними учасників ринку, на частку поставок з країни припадає до 10% від загального обсягу продажів. Собівартість його виробництва нижча, ніж у Білорусі.

«Українські компанії закуповують сировину для його виготовлення за ринковими цінами. У Білорусі ж солод продає єдине державне підприємство, а ціни на ячмінь встановлює держава», – говорить гендиректор «Укрпива» Галина Коренькова. Білоруський солод в середньому на 20% дорожчий українського, відзначає гендиректор «Славутич Carlsberg Group» Петро Чернишов.

За даними «Укрпива», за перші п’ять місяців 2010 року в Білорусію було поставлено 1,9 млн дал пива на $ 7,4 млн, за п’ять місяців 2009 року – 1,86 млн дал на $ 7,2 млн. За аналогічні періоди обсяг виробництва пива в Україні становив 114 400 000 і 120 800 000 дал відповідно.

За матеріалами Вголос, Коммерсант-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.