Артилерія КНДР
Артилерія КНДР розстрілює море

Збройні сили Північної Кореї вкотре спантеличили світових експертів. Дві години тому берегова артилерія КНДР здійснила близько ста пострілів у своїх територіальних водах недалеко від кордону з Південною Кореєю. Про цілі зарубіжні джерела поки нічого не повідомляють.

Обстріл акваторії був зроблений через півгодини після того, як Південна Корея завершила проведення в Жовтому морі своїх найбільших в історії країни військово-морських маневрів – ці навчання викликали неодноразові заперечення Пхеньяну. Крім того, ситуація в регіоні загострилася після того, як мешканці півночі захопили тут південнокорейське риболовецьке судно, яке нібито заплив у їх економічну зону.

Раніше північнокорейські військові заявляли, що проведення серпневих маневрів ВМС і ВПС Південної Кореї будуть розцінювати як військове вторгнення в територіальні води народної республіки і пообіцяли, що дадуть відповідь рішучими заходами фізичної відплати. Самі навчання в Пхеньяні вважають політично мотивованою акцією з метою збереження незаконно встановленої в Жовтому морі північної розмежувальної лінії (СРЛ).

Цю лінію, поспіхом проведену в Жовтому (Західному) морі, після війни 1950-1953 років командуванням військ ООН, КНДР не визнає, наполягаючи на її перенесення на південь. У районі цієї лінії неодноразово відбувалися зіткнення бойових патрульних катерів Півночі і Півдня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.