МилоМиючі засоби з триклозаном і тріклокарбаном викликають пошкодження репродуктивної системи та знижують якість сперми.

Основні компоненти антибактеріальних миючих засобів викликають пошкодження статевих органів. У зв’язку з цим американська неурядова організація “Рада із захисту національних ресурсів” подала позов до Комісії з контролю за продуктами і ліками США (FDA) з вимогою обмежити продаж гігієнічної продукції з триклозаном і тріклокарбаном.

Представники “Ради з захисту національних ресурсів” посилаються на дані декількох досліджень, згідно з якими зазначені речовини викликають пошкодження репродуктивної системи, знижують якість сперми, а також порушують вироблення статевих гормонів і гормонів щитовидної залози. У позові відзначається, що за даними моніторингу, залишкові кількості триклозана були виявлені у 75% американців.

Вперше FDA мало намір досліджувати безпеку використання триклозана і тріклокарбана більше 30 років тому. Зокрема, в 1978 році наглядове відомство пропонувало обмежити застосування цих речовин після завершення всіх досліджень. У 1994 році ступінь небезпеки деяких інгредієнтів миючих засобів була переглянута. Проте згідно з позовом, з 1994 року частка гігієнічної продукції з триклозаном і тріклокарбаном на ринку лише збільшувалася.

На думку позивача, фахівці FDA не змогли своєчасно розробити стандарти використання триклозана і тріклокарбана, таким чином, відомство порушило федеральне законодавство щодо безпеки споживачів. Відповідачем за позовом також вказана глава Міністерства охорони здоров’я США Кетлін Себеліус. Представники FDA і американського МОЗ відмовилися коментувати позов.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.