Юрій Андрухович
Юрій Андрухович

Юрій Андрухович зі сторінок впливової Франкфуртер Альгемайне Цайтунґ, просить Європу врятувати Україну від диктатури.
В Україні стрілки годинника ніби рухаються назад: менше ніж за півроку після президентських виборів від демократичного прориву в країні не залишилося й сліду, вважає Андрухович. “Сьогоднішня Україна є змістовним навчальним посібником на тему “неміцність демократії або як нас знову ведуть до диктатури”.

Як зазначає автор, сьогодні в країні чутно реванш. “Людина, яка уособлює “образу 2004-го року”, насолоджується помстою повною мірою. Оскільки Віктор Янукович здобув у другому турі лише 49 відсотків голосів, усім «наївним» здавалося, що новий президент буде таким же нездатним на перевтілення думок у дії, як і його попередник. Однак з’ясувалося, що конституція – не така вже й недоторканна, а головним елементом для реалізації рішень є кількість “своїх суддів” у Конституційному суді”, – пише Андрухович.

“Вже до середини березня новий президент несподівано накопичив у руках всю повноту влади і розгорнув країну на 180 градусів, – продовжує автор. – Сьогодні він має парламентську більшість, необхідну для реалізації його указів та ігнорування думок опозиції”.

“Колись існувала непогана країна, яка подавала надії і стукалася у двері Європи. Де вона поділася?”, – запитує автор і додає, що дедалі частіше тепер можна почути про “профілактичні бесіди” з журналістами та громадськими діячами, про акуратні, поки що, спроби вербування і залякування, а також про укладання “списків лояльних”. “Хай там як, СБУ перетворюється на політичного цербера, а держава – на поліцейський режим. Ми повернулися у минуле, іноді виникає відчуття, що за вікном знову 1970-ті роки”.

І нічого нового в цьому немає, упевнений автор, наводячи за приклад путінську Росію. “Одне неясно: нащо Януковичу Європа? Навіщо всі ці ігри в інтеграцію з незмінними євробалачками?”. Спираючись на сказане, український письменник звертається до європейців із закликом не спускати очей з України.

Насамкінець Андрухович все ж подає частку свого оптимізму. “Цього не може бути, щоб така анахронічна, успадкована від Сталіна система перемогла у довгій історичній перспективі”, – підсумовує автор.

Джерело: Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.