Нафта
Аналітики прогнозують ріст попиту на нафту

Світовий попит на нафту цього року виросте на 2,2% в порівнянні з аналогічним показником минулого року і продовжить збільшуватися в 2011 році. Про це йдеться в опублікованому сьогодні уточненому прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Висновки аналітиків МЕА грунтуються на показниках поліпшення економічних умов у Європі та країнах, що розвиваються, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Експерти переглянули прогноз обсягів середнього глобального попиту на нафту на поточний рік у бік підвищення. Якщо місяць тому в доповіді МЕА мова йшла про 86,5 мільйона барелів сирої нафти на добу, то тепер – про 86,6 мільйонів. Це відразу на 1,7 мільйона барелів більше, ніж у 2009 р.

У той же час фахівці МЕА попередили, що короткострокові економічні перспективи поки “вкрай неясні” і істотні ризики для зростання попиту зберігаються.

Порушено також прогноз потреб світового товарного ринку в нафті на 2011 р. Агентство очікує, що в майбутньому році глобальний попит на нафту в середньому зросте на 1,5% – до 87,9 мільйона барелів на добу. Минулого місяця аналітики МЕА говорили про обсяг у 87,8 мільйона барелів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.