Android проти iPhone
Android проти iPhone

У 2012 р. Android стане популярнішим за iPhone. На це вказує вже друге аналітичне агентство. Причинами посилення позицій відкритої платформи стануть її привабливість перед виробниками і обрана Google модель розповсюдження.

Кількість використання смартфонів на базі Android перевищить кількість використання смартфонів Apple в 2012, прогнозують аналітики iSuppli. Це відбудеться внаслідок того, що темпи зростання постачань перших значно перевищують темпи зростання поставок iPhone. Так, в 2009 р. на базі операційної системи від Google працювало 5 млн смартфонів, а в 2012 р. їх буде 75 млн. Тим часом «яблучних» смартфонів в 2012 р. буде 62 млн у порівнянні з 25 млн в 2009 р.

Android – це платформа і операційна система з відкритим вихідним кодом, запропонована Google в кінці 2007 р. в якості основи для смартфонів, метою якої було забезпечити простий і зручний доступ в інтернет з мобільного пристрою. Перший смартфон на її основі вийшов у продаж роком пізніше після анонсу – в жовтні 2008 р. Ним став мобільник, розроблений HTC для оператора T-Mobile USA.

За оцінкою iSuppi, до кінця 2012 Android буде належати 19,4% світового ринку «розумних телефонів» у порівнянні з 2,7% в 2009 р. Частка платформи iOS від американської Apple виросте за цей же період з 13,8% до 15,9%. До 2014 р. частка Android збільшиться до 22,8%, а iOS, навпаки, скоротиться – до 15,3%. Всі цифри наведені не до обсягів поставок, а до так званої інстальованої бази.

Старший аналітик iSuppli Тіна Тенг (Tina Teng) порівнює зростання Android зі штормом. «Розпочавши своє існування в 2008 р. з моделей початкового класу, зараз дана платформа присутня у всіх сегментах мобільних апаратів, включаючи смартфони верхньої цінової категорії. Вона завойовує виробників високою гнучкістю адаптації під різну апаратну частину, а також привабливою моделлю отримання прибутку».

Прогноз iPhone vs Android
Динаміка інстальованої бази смартфонів на базі Android та iOS, млн штук.

Майбутнє панування Android над iOS, яка продовжить ставити ринковий стандарт, пояснюється різною моделлю розповсюдження платформ. iOS є пропрієтарним рішенням, недоступним для сторонніх виробників. Android ж є повною протилежністю – це відкрита ОС, доступна всім бажаючим. До справжнього моменту її підтримали HTC, Motorola, Sony Ericsson, Acer, Samsung, LG і інші компанії, тоді як смартфони на базі iOS випускає тільки Apple.

За оцінкою iSuppli, до 2014 р. світова виручка операторів зв’язку від надання послуг мобільної передачі даних зросте до $ 250 млрд проти $ 108,6 млрд в 2009 р. При цьому очікується, що до 2014 р. високоякісний контент і мобільні додатки принесуть ще $ 100 млрд. Це неймовірно перспективний ринок, битва за який Apple і Google ведуть вже зараз, відзначають аналітики.

Нагадаємо, що постачання смартфонів на Android в США в 2-му кварталі 2010 р. другий квартал поспіль обійшли поставки iPhone. Тим часом, на світовій арені обсяги поставок iPhone поки вище, ніж Android-пристроїв. Відзначимо також, що прогноз iSuppli збігається з раніше представленої оцінкою Gartner. Аналітики цього агентства заявили, що до 2012 р. Android посяде друге місце на світовому ринку смартфонів, поступаючись лише Symbian.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.