Рінат Ахметов
Рінат Ахметов

ТОВ “Павер Трейд“, що є дочірньою компанією “ДТЕК“, з липня виступає в якості оператора паралельної роботи енергосистем України та Молдови, забезпечуючи баланс взаємних сальдо-перетоків між двома країнами.

Структура Ріната Ахметова почала виконувати функцію оператора міждержавних перетоків електроенергії між Україною та Молдовою.

Раніше цим займалося державне підприємство “Укрінтеренерго”.

Зокрема, ТОВ “Павер Трейд“, що є дочірньою компанією “ДТЕК“, з липня виступає в якості оператора паралельної роботи енергосистем України та Молдови, забезпечуючи баланс взаємних сальдо-перетоків між двома країнами.

Варто відзначити, що з початку 2009 року баланс між енергосистемами України та Молдови виконувало держпідприємство “Укрінтеренерго“.

Проте в червні 2010 року минув термін дії контракту між “Укрінтеренерго” та молдовським оператором Energocom.

Замість нього вступив в дію аналогічний контракт між молдаванами і приватною компанією “Павер Трейд“, підписаний ще в лютому 2010 року.

Таким чином місце державного оператора на ринку сальдо-перетоків електроенергії з Молдовою зайняла приватна структура.

Цікаво, що з квітня 2010 року “Укрінтеренерго” очолює Максим Кучер, який до березня 2010 року керував “Павер Трейд“.

Молдовський напрямок представляє інтерес для українських операторів не стільки через можливість брати участь у балансуванні сальдо-перетоків, скільки в силу перспективи відродження українського експорту електроенергії до Молдови.

За даними Мінпаливенерго, в 2009 році підсумкове сальдо-перетікання на користь України на кордоні з Молдовою склав 6,9 млн. кВт-год.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.