Відділення Google у Китаї
Відділення Google у Китаї

Китайська влада відключила одну з функцій пошуку Google.

Жителі материкового Китаю не можуть користуватися сервісом Google Suggest, що пропонує користувачеві список запитів, схожих на той, що він набирає в рядку пошуку. Звичайний пошук, що не використовує підказки, влада не заблокувала.

Google підтримує спеціальну сторінку, де показує, які сервіси працюють у материковому Китаї. Станом на 30 червня повністю або майже повністю заблоковані відеопортал YouTube, конструктор сайтів Sites, блогохостинг Blogger і фотохостинг Picassa. Також був обмежений доступ до офісного пакету Google Docs, груп обговорень Groups та мобільних сервісів. Інформації про обмеження можливостей пошуку там не було.

Корпорація Google на початку року заявила про намір відмовитися від фільтрації результатів пошуку, хоча фільтр результатів є вимогою влади. Навесні Google став автоматично перенаправляти китайських користувачів з сайту google.cn на гонконгський google.com.hk.

Завдяки законодавчій автономії від материкового Китаю, результати пошуку на гонконгському сервері не піддаються цензурі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.