Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко про газ

Юлія Тимошенко оприлюднила угоду про купівлю “Нафтогазом України” у “Газпрому” 11 млрд. куб. м. газу у 2009 році.

Згідно з документом, Україна заплатила за газ “РосУкрЕнерго” 1,7 млрд. дол. За словами екс-прем’єр-міністра, усі операції з газом, які здійснював НАК під час її прем’єрства, були в рамках закону та чинних угод.

“Чому порушують справи проти митників і працівників НАК “Нафтогазу”, коли вони мусять звертатися прямо до екс-прем’єр-міністра країни, до мене, де я дам усі роз’яснення, всі пояснення, де я обов’язково відвідаю всі силові структури. Я давала прямі команди на розмитнення цього газу, на підписання угод по його купівлі”, – каже екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Раніше “Нафтогаз” відмовлявся оприлюднювати тексти газових угод посилаючись на їх конфіденційність. Не міг їх побачити навіть Президент країни Віктор Ющенко. Зрештою, офіс “Нафтогазу” був захоплений спецпідрозділом СБУ, яка намагалася вилучити документи, але і їй це не вдалося.

Нагадаємо, навесні поточного року арбітражний суд Стокгольму зобов’язав “Нафтогаз” повернути “РосУкрЕнерго” 11 млрд. куб. газу. та ще 1 млрд. куб. як компенсацію. 23 червня СБУ затримала екс-керівника Держмитниці Анатолія Макаренка, за звинуваченням у завданні збитків державі. Водночас, Шевченківський районний суд Києва ще у березні 2009 року визнав дії митників законними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.