Юрій Луценко
Юрій Луценко, лідер "Народної самооборони"

Юрій Луценко, лідер “Народної самооборони” в ексклюзивному інтерв’ю одному із нішових телеканалів України розповів за скільки його зрадили соратники, чому він розпускає свою фракцію і в яку партію збирається перейти.

Що відбувається у “Народній самообороні” зараз?

Корупція, яка набирає подальших темпів у парламенті, на жаль, приносить погані події. Влада в черговий раз шляхом підкупу завербувала до складу коаліції велику кількість від НУ-НС, в першу чергу “самооборонців”. Попри те що більшість з них вже раніше відкололися від активної опозиційної діяльності, події минулого тижня для мене є найбільшим політичним ударом за останній період. На жаль, питання не лише в зраді та тому, що окремі люди спокусилися на мільйонні пропозиції. Мова йде про ширшу проблему. Якщо партія влади і далі буде підкуповувати депутатів, або залякувати тих, у кого є що втрачати, тоді втрачає сенс будь-яка політична діяльність. Адже якщо ти проводиш в парламент людину, яка не потребує коштів для нормального сімейного життя, її можна залякати через міліцію та СБУ разом з прокуратурою та примусити перейти до коаліції. Так само сталося і цього разу. Якщо проводиш людину, якій нема чого втрачати, і є активним опозиційним діячем, його можна купити. І так сталося цього разу. На жаль, взагалі виникає запитання чи є місце партійної політичної діяльності в Україні, коли влада абсолютно не приховує бажання завербувати собі перебіжчиків шляхом тиску та підкупу. І в мене поки що немає відповіді на це запитання.

За Вашою інформацією скільки грошей депутатам пропонували за перехід в коаліцію?

Наскільки мені відомо, депутати, які приходили до мене, заявляли, що партія влади пропонує їм мільйон доларів відразу і 25 тисяч щомісячно. Плюс до цього дехто вимагає квартиру, хтось автомобіль, хтось ще якісь привілеї, хтось посади на митницях чи портах. Але загальна ставка саме така. Найбільш неприємно, що в депутатів була така як на мене цинічна відповідь “ви ж розумієте, ми живемо на одну зарплату”. Невеличка зарплата народного депутата в 30 тис грн. їх мало задовольняє. Це дійсно велика проблема.

Яка подальша доля “Народної самооборони” в парламенті?

Сьогодні ті 7 депутатів, які належать до “Народної самооборони” і не зраджують свої позиції, прийняла рішення про ліквідацію своєї групи в парламенті через масову зраду та політичну проституцію своїх колег. Партія прийняла рішення про скликання політради для виключення з партії зрадників. Але і перспектива самої партії під великим питанням. Я цілком свідомий що як лідер “Народної самооборони”, як організатор цього руху, я несу моральну відповідальність за зраду своїх колег. Тим не менше не збираюся здаватися і буду радити своїм колегам об’єднуватися в опозиційну частину з НУ-НС з тим аби далі відстоювати погляди, котрі делегували нам наші виборці.

Які перспективи Вашої подальшої політичної долі?

Я залишаюсь на своїх принципах, я маю достатню підтримку в Україні, бо щотижня знаходжу в різних регіонах України, і маю депутатів, які повністю підтримують мої дії. На сьогоднішній день вважаю, що таким як я треба залишатися самим собою, не мінятися, не продаватися, і чекати того часу коли буде можливість нових виборів. На цих виборах об’єднатись всім, хто не визнає сьогоднішньої влади і методів, якими вона нищить українську перспективу. Тому моє майбутнє в співпраці з опозиційними силами, як наприклад партія за Україну, БЮТ, інші опозиційні утворення, з усіма з ними я підтримував і буду підтримувати контакт і раніше пропонував і сьогодні стою на цьому, нам необхідно об’єднуватися, тільки це перспектива для демократичних сил в Україні, для мене тому числі.

Comments

  1. ne khila v nykh zp.. Bez khaty nijak, ce zh prosto krakh usjogo..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.