Чоловіки-бійціАмериканські вчені стверджують, що люди володіють унікальною здатністю визначати бійцівські якості чоловіків лише за їхніми голосами.

У дослідженні, опублікованому у журналі “Royal Society“, науковці припускають універсальність цієї властивості людського мозку. Мовляв, проведені ними експерименти є прямим свідченням того, що представники обох статей можуть за голосом розпізнати фізичну силу чоловіків.

Еволюція загострила наш зір, давши чудову можливість за допомогою очей визначати рівень небезпеки, що чатує ззовні, включно із тією, що становлять один для одного homo sapiens.

Однак, дивитися і бачити можна не завжди, якщо, скажімо, ідеться про великі відстані чи темряву. Відтак, припускають вчені, невидиму загрозу можна визначити за допомогою слуху.

Для підтвердження припущення дослідники University of California Santa Barbara попросили студентів визначити фізичну міць чоловіків, давши послухати короткі уривки записів їхніх голосів.

Результат підтвердив гіпотезу науковців. Прикметно, що у випадку із голосами жіночими отримані дані виявилися не такими переконливими.

Вчені стверджують – їхнє дослідження безпосередньо свідчить про те, що природний відбір сприяв формуванню структури головного мозку таким чином, аби войовничі здібності представників сильної статі можна було визначити лише за їхніми голосами.

Відтак, припускають науковці, інформація, яку ми отримуємо за допомогою слуху, доповнює ту, яку можна визначити лише за допомогою зору.

Джерело: BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.